Tıp sektörü kendi içerisinde zamanla oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olmuştur. Bunun en temel nedenleri arasında yer alan unsur doktorları tedavilerin başarısını bir tık daha ilerletebilmek adına yürüttüğü çalışmalar olmak ile birlikte teknolojinin de tıp alanına olumlu yönde yön vermesinden kaynaklanmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi, tıp alanında sürdürülen araştırmaların daha iyi yürütülebilmesinde öncülük etmiştir. Bu alanlardan bir tanesi ise kuşkusuz ki, İzmir diş implant  ve ağız sağlığı alanında karşımıza çıkan ilerlemelerdir. Ağız sağlığını tehdit eden unsurların, tespitinin daha çabuk bir şekilde yapılması, ağız sağlığı açısından büyük bir öneme sahiptir. Ağız sağlığı insan sağlığına direk olarak etki etme özelliklerine sahiptir. Bakteriler ağız yolu ile vücuda daha hızlı girebildiğinden dolayı vücuttaki bazı organların çalışmasının düzenini de bozmaktadır. Ağız içerisinde herhangi bir neden ile oluşum gösteren mikroplar zaman içerisinde insan sağlığını büyük ölçüde riske atmaktadır. Bu nedenle ağız içerisindeki bakteri oluşumunun engellenmesi için, kişilerin ağız sağlığına büyük bir ölçüde dikkat etmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir ağza sahip olabilmek için günde üç kez diş fırçalanması ve ağız içercisindeki bakterilerin oluşumunun engellenmesi gerekmektedir.
Ancak bu durum bazı ağızlarda mümkün olmamaktadır. Dişlerin yanlış konumlanması ve bazı tetikleyici genetik faktörler ağız içerisinde bakteri oluşumunu tetiklemekte ve diş fırçalama uygulaması bu bakterilerden ağzı arındırmak için yetersiz kalmaktadır. Bu durum zaman içerisinde diş ve dişlerin sağlığını tehdit etmek ile birlikte, kalp ve böbrek gibi önemli organlarının da çalışmasına engel olabilecek etkilere sahip olmaktadır.
Üst üste binen dişlerin temizliği neredeyse imkansız olduğundan dolayı bu tip ağızlarda dişlerin doğru konumunun sağlanması için en hızlı tercih edilen tedaviler arasında karşımıza ilk çıkan seçenek diş implant uygulamasıdır. Diş implant ağız içerisinde yanlış konumlanan dişlerin çekilerek yerine doğal diş yapısına en çok benzeyen ve en sağlıklı olan dişlerin yetleştirilmesidir

There are currently no comments.