Cam bölmeler ofis ortamında bölümler oluşturmak için yapılır. Cam bölmeler, cam filmi ile kaplanabilir. Cam bölmeler çoğunlukla çağrı merkezleri ve bankalarda tercih edilmektedir. Evlerde ise cam bölmeler teras veya balkon kısmında tercih edilmektedir. Cam bölmeler kolaylıkla demonte edilmektedir. Cam bölmelerin hiçbir dezavantajı yoktur. İleride taşınmaya karar verdiğiniz taktirde, ışık veya elektrik sisteminin de yeni işyerinize adapte edilmesi gerekir. Bu kolay olmakla beraber birtakım mühendislik hesaplamalarını da beraberinde gerektirir. Cam bölmelerin karkası için genellikle alüminyum kullanılmaktadır. Alüminyum hem hafif oluşu hem de zarif olması nedeniyle önemli bir materyaldir.
Ofiste çalışanların bulundukları ortamdan keyif alarak çalışmaları, depresif duygu moduna girmemeleri için en öncelikli olan iki unsur odaya doğal ışığın girmesi ve ofis ortamının düzenidir. Ofis ortamında ahşap, yarı ahşap-cam materyaller de kullanılabilir; ancak cam ışığı yansıtabilen soğurmayan özellikte bir materyaldir. Cam aynı zamanda ortamda sade bir şıklık yaratır; hem de diğer materyallere göre daha estetik durur. Kişisel alanlar, yönetici ofisleri ve toplantı odalarının cam olması hem kendinizi diğer ortamlardan yalıtılmış hissetmenize hem de ekip ruhu içinde olduğunuzu hissetmenize neden olur.
Cam bölmeleri, camı keşif hizmetimiz sırasınd aldığımız ölçü üzerinden keserek yaparız. Kendi üretim alanımızda oluşturduğumuz camlar, 4-10 mm’ye kadar farklı kalınlıklarda olmaktadır. Farklı renklerde de camları tercih edebilirsiniz. Bürolarda kullanılan camlar genelde temperli camlardır. Temperli camların en büyük özelliği, camlar arasında yer alan özel alan sayesinde kırılmalar sonrasında camın ofis ortamına dağılmasını engeller. Böylece ofiste çalışanların camlardan dolayı zarar görmeleri engellenir. Cam bölmeler tercih ederseniz, çift cam katmanından yapılabilir. Evlerde kullanılan çift cam özelliklerini hatırlarsanız, ses ve ısıyı iyi izole ederler. Aynı şekilde ofis ortamında kullanılan çift camlar da sesi gayet iyi şekilde izole edecektir. Açık ofis ortamında sesin iyi izole edilmesi çalışanlar için rahat bir çalışma ortamı sağlar. Ofis ortamında bölümlenmiş camlar arasında izole bir ortam yaratmak için jaluzi kullanımını da gerçekleştirebilirsiniz. İş toplantıları, işe alım toplantıları, işyerinde yapılan özel konulu toplantılarda jaluzi en çok tercih edilen bölümlendirme modelidir. Jaluzili modeller ayrıca yönetici odaları ve çalışanların oda bölümlerinin yanyana birbirini görecek şekilde yer aldığı sistemlerde tercih edilen bir modeldir. Cam bölmelerin sabit, hareketli, uzun ve kısa modelleri vardır. Cam bölmeler çift camlı, tek camlı, seperatör cam, klasik jaluzili olmak üzere sınıflandırılır.
Kaynak: https://www.manofis.com/

Camlı bölmeler üzerinde laserle istenilen desenler ve yazının yazılmasını isteyebilirsiniz.
Cam bölme olan işyerlerinde, çalışanlar sürekli göz önündedirler. Bu durumda çalışma ortamlarını düzenli temiz ve düzenli tutma gayreti içerisinde olacaklardır. Ayrıca ofis sitemlerinde çalışanlar sürekli olarak ekran başında olduğundan, göz önünde çalıştıklarından dolayı da iş saatlerinde iş dışı ekranlara girmeme konusunda disiplinli davranacaklardır.

There are currently no comments.