Lazer markalama, en basit ifadeyle ürün üzerine yoğun bir ışın uygulanarak kalıcı bir kod oluşturmak için kullanılan markalama yöntemidir. Fiber, Karbon, Uv gibi çeşitli uygulamaları kapsar. 

Lazer markalama uygulaması, yüksek hızlı hatlarda otomasyona uygun hareket edebilir ve çelik, titanyum, alüminyum, bakır, seramik, plastik, cam, ahşap ve karton dahil olmak üzere çeşitli malzemelerin üzerine izlenilebilirlik sağlayan markalamaları yapabilir.  Bu ürünler üzerine seri numaraları, son kullanma tarihleri, parça numaraları, barkodlar, benzersiz kimlik kodları, değişken veriler, 2D Datamatrix kodları gibi çok çeşitli kodlar yazdırılabilir. 

Lazer markalama makinaları, malzemenin yüzeyini işaretlemek için yoğun bir ışın kullanarak çalışır. Bu ışın ürünün yüzeyini yakarak tepkimeye girer. Yalnızca belirli bir alan hedeflenerek, lazer markalama makinaları neredeyse her yüzeyde okunması ve taranması mümkün, yüksek kaliteli, yüksek kontrastlı kodlar oluşturur. Bu özellik, lazer markalamanın güvenilirlik ve kalıcılığının kritik olduğu uygulamalar için ideal çözüm olmasını sağlar. 

There are currently no comments.