Öncelikle  Turgutlu laptop tamiri için yeterli düzeyde elektronik bilginizin olması gerektiğini baştan söylemek isteriz. Eğer direnç, kondansatör, transistör, triyak, entegre vb kompenentleri bilmiyorsanız bu ve benzer işleri yapmanızı önermiyoruz. Fakat bazı kullanıcılar evde notebook fan temizliği nasıl yapılır ? Ram nasıl değiştirilir ? hdd nasıl değiştirilir ? diye youtube da aratarak kendileri bilgisayarı açıyor ve temizliyor. Sonuç mu ? cihaz tekrar açılmıyor bu her işlem için geçerli değildir tabiki ama sonuç hüsranla bitebiliyor. Bu nedenle mümkün olduğu sürece kendiniz bu ve benzer işlemleri yapmanızı önermiyoruz. Cihazı sökerken veya toplarken anakartı kısa devreye düşürebilirsiniz. Fan temizlik ücreti vermemek adına anakartınızı bozup daha yüksek masraflara yol açabilirsiniz.

Ayrıca; Notebook tamiri için birçok ekipmana ihtiyacınız bulunmaktadır.Bunlardan birkaçı BGA cihazı, Sıcak hava istasyonu, Lehim makinesi (Esd özellikli) , mikroskop büyüteç, Ölçü aleti vb tabiki bu kadar sınırlı olmadığını belirtmek isteriz.
Detaylı bilgi için notebook tamiri sayfamızı inceleyebilirsiniz. Notebook tamiri fiyatları için Manisa Bilgisayar ile  iletişime geçebilirsiniz.

Notebook tamiri genel bir tanımdır. Notebook tamiri denildiğinde bütün bileşenler bu işlem içerisine girmektedir. Örneğin; Usb soket değişimi, notebook ekran kartı tamiri, Chipset değişim/onarımı , notebook ekran değişimi vb.

There are currently no comments.