Evinizin dekorasyon düzenlemeleri için deneyimli ve yaratıcı bir iç mimarla çalışmak, iş bittiğinde ne kadar doğru bir karar aldığınızı anlamanızı sağlayacaktır. Tasarımın dışında uygulama konusunda geniş içerikli bilgi sahibi olan iç mimarlar, iç mimar İstanbul düzenlemelerinde yaşanabilecek hemen her türlü sorun konusunda sizden çok daha deneyimlidir. Bu problemlerin estetik ve konfor anlamında dezavantajlara dönüşmesine izin vermeyen mimarlar ayrıca yaşanan aksiliklerin, en başta hesaplanan bütçeyi aşmadan çözme konusunda da uzmandır. Ülkemizdeyse çoğu insan ev iç dekorasyon düzenlemeleri için iç mimarların astronomik ücretler istediğini düşünüyor ki, esasen bu düzenlemeler için ne kadar harcamanız gerektiği tamamen mimardan ne istediğinize bağlı…

Evin hangi dekorasyon tarzıyla döşeneceğini belirlemek üzere müşterisiyle görüşen iç mimar, beklentileri ve daha önemlisi tüm iç mimari uygulamaları için ayırılabilecek bütçeyi kesin olarak öğrenir. Bütçeye göre en fonksiyonel, zevkli ve rahat tasarımı geliştirmek üzere çalışmaya başlanır. Bu sayede müşterinin isteklerine ve beklentilerine tam olarak yanıt verebilecek bir tasarım yapıldığından emin olan iç mimar, bu tasarımın uygulanmasını sağlayacak yeterli bütçenin ayrılabileceğinden de emin olur. Belli bir konseptin belirlenmesinin ardındansa ev dekorasyonu için kullanım alışkanlıkları, duvar ve tavanlar, zemin döşemeleri, mobilya ve aksesuarlar, perdeler, doğal ve yapay ışık yönetimi gibi pek çok faktör üzerinde durulur.

Yaşam alanlarının belli bölümlerinde farklı zemin döşemeleri kullanmak, klasik kemik rengi ve beyaz perdeler yerine diğer renk seçeneklerini değerlendirmek, evin doğal ışıkla ilişkisine göre duvarlarda sıcak renkleri tercih etmek evinize stil kazandıran dekoratif dokunuşlardır. İç mimarlar mobilyaları da gözden geçirerek, yeni mobilya takımları almak yerine kullandığınız kanepe ve koltukların kaplamalarını değiştirerek de farklı bir estetik algı oluşturabilir. Bu şekilde mobilya takımlarının yenilenmesi evin tüm havasını değiştirirken dekorasyon işleri için ayırdığınız bütçeden de tasarruf imkânı sunacaktır. Aksesuar seçimlerininse mutlaka kişiyi yansıtacak ve evdeki hakim dekorasyon çizgisiyle uyumlu olacak ürünlerden seçilmesi gerekir. Bunlar dışında daha birçok detay söz konusu olduğu için deneyimli bir iç mimara danışarak, bunlarla uğraşmadan zevkli ve kullanışlı bir eve sahip olabilirsiniz.

There are currently no comments.